تاثیر مواد مغذی در کاهش تنگی نفس/ خاصیت چای سبز در هوای آلوده

تاثیر مواد مغذی در کاهش تنگی نفس/ خاصیت چای سبز در هوای آلوده

به گزارش دکتر هاریکا محتوای تاثیر مواد مغذی در کاهش تنگی نفس/ خاصیت چای سبز در هوای آلوده به گزارش خبر هاریکا، منصور رضایی، مصرف ماهی‌های چرب سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ و پروتئین، روی، منیزیم، سلنیوم، آهن و ید را در کاهش تنگی نفس و اثرات زیان بار ترکیبات التهاب آور مفید دانست.
وی افزود: سرخ کردن ماهی با شعله ملایم باشد و ترجیحاً ماهی به صورت بخارپز، آب‌پز و یا تنوری طبخ شود. افزودن انواع چاشنی‌ها (آب لیمو و آب نارنج) به ماهی بخارپز، تنوری و یا آب‌پز موجب بهبود طعم و مزه آن می‌شود.
به گفته رضایی، چای سبز با داشتن مقدار قابل توجه آنتی‌اکسیدان تأثیر زیادی بر سیستم ایمنی دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری‌های مختلف به ویژه بیماری‌های فصلی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا در زمستان، اسهال و استفراغ در فصل تابستان و حساسیت‌های فصل پاییز و الودگی‌ها می‌شود.
وی افزود: نوشیدن چای سبز باعث آرامش و رفع التهاب و حساسیت دستگاه تنفس می‌شود ولی باید توجه داشت که مصرف بیش از حد آن می‌تواند مضر باشد.
مصرف روزانه حداقل دو لیوان شیر و مواد لبنی کم چرب توصیه دیگر این متخصص تغذیه بود که می‌تواند باعث کاهش عوارض ناشی از آلودگی هوا بر بدن و دستگاه گوارش شود.

دکتر هاریکا بهترین مجله سلامت در ایران ,  تاثیر مواد مغذی در کاهش تنگی نفس/ خاصیت چای سبز در هوای آلوده – دکتر هاریکا

2023-12-04 18:48:59

→ خواندن مطلب قبلی

اشتباهات متداول درباره تاخیر در گفتار

خواندن مطلب بعدی ←

برنامه غذایی روزهای آلودگی هوا/ از میوه تازه تا روغن‌ گیاهی