آماده‌باش تیم‌های درمان اضطراری برای امدادرسانی به زلزله زدگان

آماده‌باش تیم‌های درمان اضطراری برای امدادرسانی به زلزله
زدگان

به گزارش دکتر هاریکا آماده‌باش تیم‌های درمان اضطراری برای امدادرسانی به زلزله
زدگان
, به گزارش خبرگزاری دکتر هاریکا، پیمان نامدار در خصوص اقدامات معاونت بهداشت و درمان هلال احمر برای امدادرسانی به شهروندان متاثر از زلزله گفت: به دستور رئیس جمعیت هلال احمر که در حال حاضر در منطقه عملیاتی شهرستان خوی حضور دارند، از لحظات اولیه وقوع زمین لرزه تیمهای درمان اضطراری استان‌های همجوار به حالت آماده باش درآمدند.
وی افزود: تیم های درمان اضطراری قزوین، زنجان، اردبیل، کردستان و آذربایجان شرقی با سامانه‌های درمان بهداشت و درمان تروما به صورت مجهز آماده بوده تا در اسرع وقت در منطقه حاضر شوند اما به علت اینکه زیرساخت های بهداشتی و درمانی در شهرستان خوی آسیبی ندیده است، تاکنون نیاز به حضور این تیم ها در منطقه نبوده اما همچنان در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت نیاز به منطقه اعزام شوند.
نامدار خاطرنشان کرد: این تیم ها شامل پزشک، پرستار، ماما، روانشناس و متخصصین تغذیه هستند که می‌توانند خدمات ضروری را به متاثرین از زلزله ارائه دهند. بهداشت روان متاثرین از زلزله نیز مورد توجه است و تلاش می‌شود تا در تمامی حوزه‌ها خدمت رسانی شود.
معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر تاکید کرد: آرزو داریم هیچ گاه در کشور بحران و حادثه ای رخ ندهد اما هلال احمر این آمادگی را دارد تا در کم ترین زمان ممکن به شهروندان خدمت رسانی کند و این آمادگی به صورت شبانه روزی و در تمامی طول سال حفظ می‌شود.


آماده‌باش تیم‌های درمان اضطراری برای امدادرسانی به زلزله
زدگان2023-01-30 20:36:34

→ خواندن مطلب قبلی

آب چغندر موجب افزایش نیروی عضلانی در طول ورزش می شود

خواندن مطلب بعدی ←

۲۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *