۸۲ هزار نانوایی در کشور به تدریج نان کامل خواهند پخت

۸۲ هزار نانوایی در کشور به تدریج نان کامل خواهند پخت

به گزارش دکتر هاریکا محتوای ۸۲ هزار نانوایی در کشور به تدریج نان کامل خواهند پخت به گزارش خبر هاریکا، محمد اسماعیل مطلق، به ارائه موضوعات مورد بحث در کمیته بهبود کیفیت و سلامت نان پرداخت.
وی در این جلسه با توجه به تصویب سند دانش بنیان امنیت غذایی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ آن توسط رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در این سند تاکید ویژه ای به آن شده است، “نان کامل” و “غذای سالم” است که باید به درستی اجرا شود و تمامی دستگاه‌ها وظیفه دارند در این مورد اقدامات لازم را انجام دهند.
مطلق گفت: برای اجرای برنامه “نان کامل”، شیوه نامه‌ای در دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با مشارکت تمامی ذی نقش‌ها تهیه و نهایی شد و به دستگاه‌های اجرایی ذی ربط ابلاغ خواهد شد که دستگاه‌های مرتبط باید تلاش کنند تا الزامات این شیوه نامه به درستی انجام شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه حدود ۴۰۰ کارخانه آرد در کشور وجود دارد باید تا پایان سال جاری حداقل یک کارخانه در هر استان آرد کامل تولید نماید.
مطلق همچنین افزود: ۸۲ هزار نانوایی در کشور وجود دارد که به تدریج این نانوایی‌ها به تولید نان کامل طبق ضوابط وزارت بهداشت و شیوه نامه‌ای که تهیه شده است، اقدام خواهند کرد.

دکتر هاریکا بهترین مجله سلامت در ایران ,  ۸۲ هزار نانوایی در کشور به تدریج نان کامل خواهند پخت – دکتر هاریکا

2023-12-04 18:56:47

→ خواندن مطلب قبلی

تاثیر مصرف نمک در کاهش فشارخون

خواندن مطلب بعدی ←

توصیه‌های تغذیه ای ویژه هوای آلوده/ غذاهای ضد التهاب بخورید