برنامه‌های وزارت بهداشت در حفاظت مالی از بیماران

برنامه‌های وزارت بهداشت در حفاظت مالی از بیماران

به گزارش دکتر هاریکا در اخبار بیماری ها و درمان محتوای برنامه‌های وزارت بهداشت در حفاظت مالی از بیماران به گزارش خبر هاریکا، سیدموسی طباطبایی افزود: معاونت درمان در تعیین و سیاستگذاری در حوزه‌های تعرفه گذاری، اصلاح کد و ارزش نسبی خدمات، اولویت بندی و بسته خدمات سلامت با سایر ذی نفعان از جمله شورای عالی بیمه مشارکت می‌کند.
وی ادامه داد: همچنین تدوین محصولات دانشی، ارزیابی بالینی تجهیزات پزشکی، تدوین و اجرای برنامه‌های حفاظت مالی، بازتوزیع درآمد اختصاصی، مدیریت اقتصادی و مدیریت تعامل با بیمه‌های سلامت در حوزه معاونت درمان با رویکرد عدالت و پیشرفت انجام می‌شود.
مدیرکل دفتر ارزیابی بالینی، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت وزارت بهداشت گفت: بر اساس اسناد بالادستی همچون سیاست‌های کلان حوزه سلامت، سند تحول دولت مردمی، برنامه ملی سلامت خانواده و نظام ارجاع، تمامی اجزای برنامه حفاظت مالی از بیماران در برابر هزینه‌های سلامت مورد تاکید حوزه درمان وزارت بهداشت قرار گرفته است.
طباطبایی یادآور شد: تاکنون برنامه‌های حفاظت مالی متعددی، شامل حمایت از کودکان زیر هفت سال در هزینه خدمات سرپایی و بستری در بیمارستان‌ها، حمایت از بیماران مبتلا به سرطان‌، حمایت مالی از بیماران در قالب نظام ارجاع و حمایت از سه دهک اول جامعه، برای حمایت و حفاظت از بیماران با تاکید بر خدمات بخش دولتی، اجرا شده است.

دکتر هاریکا بهترین مجله سلامت در ایران ,  برنامه‌های وزارت بهداشت در حفاظت مالی از بیماران – دکتر هاریکا

2024-06-18 09:57:24

→ خواندن مطلب قبلی

برگزاری همزمان سه همایش بیماری‌های گوارش و کبد

خواندن مطلب بعدی ←

با هیرویت از شر ریزش مو خلاص شو!